Přednosti Czech Schools of Los Angeles

Czech School of Los Angeles nabízí výuku českého jazyka pro děti od 3 let, mládež a dospělé z oblasti města Los Angeles a jeho okolí.

Škola byla založena v roce 2010 generálním konzulem České Republiky v Los Angeles a poté převzata skupinou českých mluvčí, kteří se věnují vedení školy a organizaci českých akcí, nyní pod záštitou Amerického Sokola v Los Angeles.

Česká škola se zaměřuje na výuku v českém jazyce. Vyučujeme moderní komunikativni metodou, zaměřenou především na zvládnutí komunikace v českém jazyce. Naši učitelé jsou rodilí mluvčí a vyučujeme podle nejnovějších učebnic a materiálů.

Cílem školy je také šířit povědomí o české kultuře a tradicích nejen v rámci školy, ale i místní české komunity. 

Naši učitelé

Kolektiv našich učitelů tvoří tým rodilých mluvčích z řad našich rodičů, kteři nabízí širokou škálu zkušeností a znalostí českého jazyka, kultury, zeměpisu a dějin.

Vladka Anderson
Vladka AndersonŘeditelka
Vlaďka vystudovala VŠE v Praze obor mezinárodní právo, obchod, vztahy a diplomacie s vedlejším oborem obchodní jazyky. Již při studiu pracovala s dětmi a učila v soukromé škole Yamaha své maminky na zobcovou flétnu. Celý život ráda poznává nové oblasti, kultury a lidí a miluje cestování. Od svých 6 let navštěvovala Základní uměleckou školu obor hudební a výtvarný a tancovala ve folklórním souboru. Vlaďka hraje na flétnu, příčnou flétnu, klavír a saxofon. Většinu svého času věnuje své dceři a zdravému životnímu stylu. Její vášní je vzdělávání dětí v českém jazyce, o reáliích, hudbě a kultuře ČR. Již 5 let dobrovolně pomáhá v CSLA a organizuje kulturní aktivity pro českou školu a komunitu v Los Angeles. Od roku 2015 vyučuje v CSLA, kde je i předsedkyní.
Jaroslava (Yaroslava) Vošmiková
Jaroslava (Yaroslava) VošmikováUčitelka
Jaroslava (Yaroslava) Vošmiková se narodila v Praze, kde vystudovala Filmovou Fakultu Akademie Múzických umění obor režie hraného a dokumentárního filmu. Už na studiích se zaměřila na budoucí filmovou tvorbu pro děti a vedle oboru režie studovala také Psychologii dětského věku, včetně Deprivace v dětství, podle metod vypracovaných známým psychologem Dr. Zdeňkem Matějčkem. Po skončení studia na vysoké škole a obdržení diplomu pracovala jako dramaturgyně Přírodopisných pořadů v Československé televizi a natočila řadu výukových filmů pro děti zaměřených na umění včetně abstraktního umění pro Redakci Vzdělávacích pořadů.
Renata Ferrari
Renata FerrariUčitelka
Renata Ferrari se narodila v České republice, kde získala titul M.S. ve strojírenství a ekonomice. Do USA emigrovala v roce 1987, kde vystudovala MBA v oboru financí na Národní univerzitě v San Diegu. Více než 20 let pracovala ve finančním odvětví.
Její zkušenost s výukou začala v roce 2003, kdy se připojila k projektu UCLA Research pro zlepšení vzdělání v americkém systému veřejných škol. V roce 2015 začala výuku českého jazyka pro dospělé v jazykovém institutu Beverly Hills a v roce 2014 se připojila k CSLA. Ve spolupráci s výukou pracuje v současné době také jako právní asistentka pro KPLAW.