Přednosti Czech Schools of Los Angeles

Czech School of Los Angeles nabízí výuku českého jazyka pro děti od 3 let, mládež a dospělé z oblasti města Los Angeles a jeho okolí.

Škola byla založena v roce 2010 generálním konzulem České Republiky v Los Angeles a poté převzata skupinou českých mluvčí, kteří se věnují vedení školy a organizaci českých akcí, nyní pod záštitou Amerického Sokola v Los Angeles.

Česká škola se zaměřuje na výuku v českém jazyce. Vyučujeme moderní komunikativni metodou, zaměřenou především na zvládnutí komunikace v českém jazyce. Naši učitelé jsou rodilí mluvčí a vyučujeme podle nejnovějších učebnic a materiálů.

Cílem školy je také šířit povědomí o české kultuře a tradicích nejen v rámci školy, ale i místní české komunity. 

Naši učitelé

Kolektiv našich učitelů tvoří tým rodilých mluvčích z řad našich rodičů, kteři nabízí širokou škálu zkušeností a znalostí českého jazyka, kultury, zeměpisu a dějin.

Marci Buchanan
Marci BuchananŘeditelka
Marcela Buchanan se narodila v České Republice, kde vystudovala Střední ekonomickou školu, obor podnikání. Poté žila a pracovala v různých evropských zemích za účelem získání mezinárodních zkušeností. Studovala ve Velké Británii na Trafford College, Altrincham, má diplom z LCCI fór Industry and Commerce. Do USA se přestěhovala v roce 1999 s cílem poznat tuto krásnou zemi, žila v různých státech. Nakonec se rozhodla v USA zůstat a usadit se v jižní Kalifornii. Pracovala v odvětvích podnikání, logistiky, řízení dodavatelského řetězce a nákupů.

Teď většinu svého času věnuje své rodině, výchově dětí. Ráda cestuje, fotografuje, věnuje se různým sportům. Pomáhá v různých dobročinných organizacích.

Jaroslava (Yaroslava) Vošmiková
Jaroslava (Yaroslava) VošmikováUčitelka
Jaroslava (Yaroslava) Vošmiková se narodila v Praze, kde vystudovala Filmovou Fakultu Akademie Múzických umění obor režie hraného a dokumentárního filmu. Už na studiích se zaměřila na budoucí filmovou tvorbu pro děti a vedle oboru režie studovala také Psychologii dětského věku, včetně Deprivace v dětství, podle metod vypracovaných známým psychologem Dr. Zdeňkem Matějčkem. Po skončení studia na vysoké škole a obdržení diplomu pracovala jako dramaturgyně Přírodopisných pořadů v Československé televizi a natočila řadu výukových filmů pro děti zaměřených na umění včetně abstraktního umění pro Redakci Vzdělávacích pořadů.
Brona Fanelle
Brona FanelleUčitelka
Jmenuji se Brona Fanelle.
Narodila jsem se v České republice, kde jsem získala magisterský titul z literatury a sociálních věd. Moje profesionální kariéra začala ve školství jako učitelka českého jazyka a literatury, později jsem působila jako moderátorka a redaktorka v televizi.
Publikovala jsem mnoho článků o výživě a zdraví.
Jsem také certifikovaným konzultantem v oblasti výživy. Vydala jsem knihu, která získala čestné uznání na knižním festivalu v San Francisku 2013 a první místo v kategorii Spiritualita Green Book Festivals.
Jsem matkou dvou dospělých dcer a žiji s manželem v Santa Monice.