Přednosti Czech Schools of Los Angeles

Czech School of Los Angeles nabízí výuku českého jazyka pro děti od 3 let, mládež a dospělé z oblasti města Los Angeles a jeho okolí.

Škola byla založena v roce 2010 generálním konzulem České Republiky v Los Angeles a poté převzata skupinou českých mluvčí, kteří se věnují vedení školy a organizaci českých akcí, nyní pod záštitou Amerického Sokola v Los Angeles.

Česká škola se zaměřuje na výuku v českém jazyce. Vyučujeme moderní komunikativni metodou, zaměřenou především na zvládnutí komunikace v českém jazyce. Naši učitelé jsou rodilí mluvčí a vyučujeme podle nejnovějších učebnic a materiálů.

Cílem školy je také šířit povědomí o české kultuře a tradicích nejen v rámci školy, ale i místní české komunity. 

Naši učitelé

Kolektiv našich učitelů tvoří tým rodilých mluvčích z řad našich rodičů, kteři nabízí širokou škálu zkušeností a znalostí českého jazyka, kultury, zeměpisu a dějin.

Marci Buchanan
Marci BuchananŘeditelka
Marcela Buchanan se narodila v České Republice, kde vystudovala Střední ekonomickou školu, obor podnikání. Poté žila a pracovala v různých evropských zemích za účelem získání mezinárodních zkušeností. Studovala ve Velké Británii na Trafford College, Altrincham, má diplom z LCCI fór Industry and Commerce. Do USA se přestěhovala v roce 1999 s cílem poznat tuto krásnou zemi, žila v různých státech. Nakonec se rozhodla v USA zůstat a usadit se v jižní Kalifornii. Pracovala v odvětvích podnikání, logistiky, řízení dodavatelského řetězce a nákupů.

Teď většinu svého času věnuje své rodině, výchově dětí. Ráda cestuje, fotografuje, věnuje se různým sportům. Pomáhá v různých dobročinných organizacích.

Jaroslava (Yaroslava) Vošmiková
Jaroslava (Yaroslava) VošmikováUčitelka
Jaroslava (Yaroslava) Vosmikova se narodila v Praze, kde vystudovala FAMU (Filmovou fakultu Akademie múzických umění) obor režie hraného a dokumentárního filmu. Po studiích pracovala v České televizi jako dramaturgyně Přírodopisných pořadů a v redakci Vzdělávacích pořadů natočila řadu výukových filmů pro děti, na kterých se podílela také jako scénáristka. Až do svého odjezdu do USA, působila jako režisérka hraných filmů Filmového Studia Barrandov, kde natočila několik úspěšných filmů v rámci Dramaturgické skupiny pro děti a mládež. Od roku 2016 předává své znalosti a zkušenosti dětem v České škole Los Angeles. Jaroslava Vosmikova má dceru, která vystudovala NYU, je členkou herecké asociace SAG-AFTRA a pracuje jako fotografka v Hollywoodu.
Brona Fanelle
Brona FanelleUčitelka
Jmenuji se Brona Fanelle. Narodila jsem se v České republice, kde jsem získala magisterský titul z literatury a sociálních věd. Moje profesionální kariéra začala ve školství jako učitelka českého jazyka a literatury, později jsem působila jako moderátorka a redaktorka v televizi. Publikovala jsem mnoho článků o výživě a zdraví. Jsem také certifikovaným konzultantem v oblasti výživy. Vydala jsem knihu, která získala čestné uznání na knižním festivalu v San Francisku 2013 a první místo v kategorii Spiritualita Green Book Festivals. Jsem matkou dvou dospělých dcer a žiji s manželem v Santa Monice.
Pavel KopeckýUčitel
Jmenuji se Pavel Kopecký, narodil jsem se již před drahnými lety v severočeských Litoměřicích a od malička mám silně učitelské sklony. To se odrazilo třeba i v tom faktu, že jsem hned po základní škole získal středoškolské vzdělání na čistě pedagogicky zaměřené instituci. Později se mi podařilo absolvovat také dvě univerzity v českých zemích, dále pracovat coby asistent na několika vysokých učeních, jakož i působit v oblasti politického poradenství či žurnalismu. Celé tohle mnohaleté snažení jsem průběžně prokládal soukromou výukou češtiny pro cizince, kterou jsem se posléze začal zaobírat též prostřednictvím některých specializovaných škol. Ať už v otčině nebo ve Spojených státech amerických, kam jsem se před časem přistěhoval kvůli své americké choti, jež mne mimochodem kdysi učila angličtinu. Jinak nesmírně rád cestuji, všelijak poznávám, vzdělávám se – a vůbec (zdaleka nejen sobě) rozšiřuji obzory.